KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  


 

Megosztás
 

 Lucifer

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Admin
Admin


I LIVE IN ETERNAL DARKNESS
My world : 108
Join date : 2014. May. 19.
I'm here : Akárhol


Lucifer                Empty
TémanyitásTárgy: Lucifer    Lucifer                EmptySzomb. Jún. 07, 2014 9:34 am



A bukott gyermek








Aki titeket hallgat, engem hallgat. Aki titeket megvet, engem vet meg, aki pedig engem megvet, azt veti meg, aki küldött engem.' A tanítványok visszatérése. A hetvenkét tanítvány nagy örömmel tért vissza: 'Uram, mondták, a te nevedre még az ördögök is engedelmeskednek nekünk.' Ő így válaszolt: 'Láttam a sátánt: mint villám bukott le az égből. Hatalmat adtam nektek, hogy kígyókon és skorpiókon járjatok, hatalmat adtam nektek minden ellenséges erő fölött: semmi sem fog ártani nektek. Mégse annak örüljetek, hogy a gonosz lelkek engedelmeskednek nektek, hanem annak, hogy nevetek föl van jegyezve a mennyben."

– Újszövetség (Lk 10,16)



angyalok teremtett, de a jövőt tekintve örökké létező, megsemmisíthetetlen, természetfölötti, szellemi lények, akik Istenhez és az emberekhez hasonlóan személyiséggel, vagyis intelligenciával, a beszédre való képességgel, érzelmekkel, akarattal és öntudattal rendelkeznek; szellemi testük van, képesek testben megjelenni a földi szférában, és így részt venni földi eseményekben. Az angyalok általános állapotukban az emberek számára láthatatlan szellemi lények.

Vannak jó, illetve gonosz angyalok; életterüket tekintve pedig a menny és az ég különböző szintjein kívül a Föld felszínén és a Föld mélyében is megtalálhatók. Számuk meghaladhatja a százmilliót, ám a pontos adatot a Biblia nem közli velünk.

A Szentírás három főangyal nevét nyilatkoztatja ki: Michaélt (Mihály), Gabriélt (Gábriel), valamint Hélél ben Sáchárt (Lucifer), aki elbukott, és a gonosz angyalok vezetőjeként Sátánná lett. A Biblia utal arra, hogy az angyalok egyharmadát rántotta magával a lázadásba.

Isten Lucifert szabad akarattal rendelkező lénynek teremtette, felruházta rendkívüli bölcsességgel és szépséggel, és legszűkebb udvartartásába helyezte be. Ennélfogva Lucifer saját magától vált gonosszá és minden későbbi rossz végső forrásává, amikor eldöntötte magában, hogy szembefordul Teremtőjével. Az ilyen módon Isten ellenségévé, azaz Sátánná vált angyali fejedelem követőiből egy Isten országával szembenálló antibirodalmat szervezett. Főhadiszállásuk a magasságban van.

Lucifer az egyik leghatalmasabb és legszebb angyali fejedelem, Isten fölkent kerubja volt. Felfuvalkodott különleges szerepe és hatalma miatt. Isten ellen lázadást szervezett Ádám teremtése előtt. Célja az volt, hogy egyenlővé tegye magát Istennel. Lázadásába magával vonta az angyalok egy részét is. Erre válaszul Isten Lucifert minden követőjével együtt levetette a mennyből.


Miután lucifer ellent mondott apjának akit tisztelt és becsült apja mérgében száműzte és ő lebukott, majd az apai szigorral szembe, megépítette apja ellen a poklot így démonokat is. Bukása után Lilith az első nő nemű lény az emberi fajban ellen szegült a teremtő akaratával kimondta isten tiltott nevét így az száműzte az édenből. Lilith luciferhez fordult aki befogadta és lányaként szerette őt és tisztelte. Lilith engedély nélkül meg teremtette a vámpírokat ő se tudta, hogy hogyan egy nőt.: Helaste  teremtett aki szörnyű pusztításba kezdett.

Nem sokkal az után, hogy a druidák átjárót építetek Isten Lucifert megelégelte, hiszen 2 fa is tőle származott aki pusztításba kezdett, vasra verte és a pokol alá temette egy olyan lakattal feltörte amit nem törhet fel akárki.

Selima bukása után rá jött arra, hogy hatalmasabb lehet és átveheti Isten felett az uralmat, ha megszerzi Lucifer erejét és megöli őt.











Vissza az elejére Go down
https://miraculouscreatures.hungarianforum.com
 

Lucifer

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Kezdő lépések :: Alapok-